Aktualności - studia doktoranckie
Konkurs na humanistyczną pracę naukową
(4.2.2019)

Do 5 kwietnia trwa nabór prac w V edycji konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.

Rejs Doktorantów 2019
(1.2.2019)

Do 28 lutego trwają zapisy na Rejs Doktorantów. Druga edycja Ogólnopolskiej Konferencji Doktorantów „Sail Training – Nowe Horyzonty” odbędzie się w dniach 27.04 – 4.05.2019 na Żaglowcu szkoleniowym Fryderyk Chopin

Edynburg czeka na naszych naukowców
(16.1.2019)

Dr Maria Długołęcka-Graham - wieloletnia koordynator Polish School of Medicine na Uniwersytecie w Edynburgu odwiedziła naszą uczelnię prezentując ofertę programu i warunki uzyskania stypendium. Pierwsi beneficjenci gorąco go polecają.

NAWA - nabór do programu wymiany studentów i naukowców
(4.12.2018)

NAWA zachęca studentów, doktorantów i pracowników naukowych do składania wniosków do Programu wymiany osobowej w ramach dwustronnych umów międzyrządowych i międzyresortowych o współpracy w zakresie szkolnictwa wyższego.

Wykłady Studium Generale listopad 2018 - styczeń 2019
(16.11.2018)

Interdyscyplinarne Seminarium Studium Generale Universitatis Wratislaviensis im. Profesora Jana Mozrzymasa zaprasza na wykłady Studium Generale, które odbędą się w terminie od 27 listopada 2018 r. do 15 stycznia 2019 r.

Porady psychologiczne dla studentów i doktorantów
(24.10.2018)

Po raz kolejny Katedra Psychiatrii UMW oferuje bezpłatne porady psychologiczne dla studentów i doktorantów naszej uczelni. Konsultacje rozpoczną się w listopadzie. Obowiązują zapisy.

NAWA - program dla doktorantów
(9.10.2018)

Od 6 miesięcy do roku w najlepszych orśodkach naukowych na świecie - takie są założenia Programu im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przygotowała go z myślą o doktorantach.

Ogólnopolski Konkurs „Otwarte Drzwi’
(3.10.2018)

Trwa XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Otwarte Drzwi’ na najlepsze prace magisterskie i doktorskie, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: społecznym, zawodowym lub zdrowotnym.

Oferta stypendialna DAAD na rok akademicki 2019/2020
(1.10.2018)

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej ogłosiła najnowszą ofertę stypendialną na przyszły rok akademicki. O udział w stażach czy kursach starać się mogą studenci, absolwenci, doktoranci, naukowcy oraz nauczyciele akademiccy.

Identyfikator ORCID - szkolenie w Bibliotece Głównej UMW
(1.10.2018)

Biblioteka Główna UMW zaprasza na szkolenia na temat identyfikatora ORCID. Trwają około 1 godziny i odbywają się w budynku Biblioteki w sali multimedialnej na II piętrze. Pierwsze zaplanowano już 2 października 2018 roku.