Aktualności - studia doktoranckie
Identyfikator ORCID - łączenie z kontem w PBN i POL-on
(10.6.2019)

Przypominamy, że pracownicy i doktoranci UMW są zobowiązani do powiązania indywidualnego konta w systemie Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN) z kontem systemu ORCID i systemem POL-ON.

Fundacja Kościuszkowska z USA - nabór na stypendia
(16.8.2019)

Fundacja Kościuszkowska ogłasza nabór na stypendia, dla naukowców, chcących  prowadzić badania naukowe z partnerami z USA, doskonalić warsztat badawczy lub prowadzić wykłady na temat historii, kultury i literatury polskiej.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr czerwiec 2019
(13.6.2019)

Gościem kolejnego spotkania w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej będzie prof. Adrian Bejan z amerykańskiego Uniwersytetu Duke. 24.06.2019 r. wygłosi wykład „Nature, evolution and purpose”.

19 edycja - Stypendium Tygodnika Polityka
(10.6.2019)

Celem programu jest promocja nauki i eksponowanie naukowców, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzowanie tego, co robią i ich samych, jako wzorców kariery zawodowej. Zgłoszenia do 16.06.2019 r.

III Wrocławskie Dni Doktoranta
(31.5.2019)

30 i 31 maja w Centrum Naukowej Informacji Medycznej dla doktorantów, studentów i pracowników naukowych przygotowano konferencje naukowo szkoleniowe, prelekcje i warsztaty.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe PWr w maju 2019
(21.5.2019)

„Nierzetelność naukowa na uczelniach technicznych” dra hab. n. med. Marka Wrońskiego, lekarza-anestezjologa, to kolejny wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego Politechniki Wrocławskiej.

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe na PWr
(8.5.2019)

Zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie w ramach kolejnej edycji Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na Politechnice Wrocławskiej, czyli cyklu otwartych spotkań z udziałem światowej sławy prelegentów.

Stypendia MNiSW dla wybitnych młodych naukowców 2019: nabór
(6.5.2019)

Od 2 maja do 31 maja 2019 r. można już składać wnioski o przyznanie stypendium dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej.

Dzień informacyjny: stypendia DAAD i Fulbright
(23.4.2019)

6 czerwca o godz.10.30 Dział Współpracy Międzynarodowej zaplanował spotkanie informacyjne prezentujące ofertę stypendialną dwóch międzynarodowych instytucji: Fundacji Fulbrighta i niemieckiego Stowarzyszenia DAAD.

Laur Medyczny PAN
(25.3.2019)

Wydział Nauk Medycznych PAN po raz kolejny nagrodzi studentów pracujących naukowo. Zgłoszenia na naszej uczelni przyjmowane są do 19 kwietnia 2019 roku. W poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie odebrał Siddarth Agrawal.