Aktualności - studia doktoranckie
Cardiology Innovations Hackathon
(19.4.2018)

Cardiology Innovations Hackathon, czyli rozwiązania IT w służbie pacjentom z niewydolnością serca. To konkurs kreowania innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących technologię IT dla kardiologii. Wrocławskie spotkanie zaplanowano 5-7 czerwca.

Wyjazd dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnością
(11.4.2018)

Już po raz drugi zaprosimy studentów i doktorantów z niepełnosprawnością na wyjazd szkoleniowo-integracyjny. W tym roku planowana jest wycieczka do Polanicy Zdroju od 18 do 20 maja.

Kuźnia Młodych Talentów 2018
(6.4.2018)

Akademia Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (AMU PAN) po raz czwarty organizuje Kuźnię Młodych Talentów (KMT), która jest wyjątkową szkołą letnią skierowaną do doktorantów reprezentujących nauki o życiu oraz nauki ścisłe i techniczne.

Doktorant-stypendysta w ramach Projektu Opus 13
(27.3.2018)

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu ogłasza konkurs na stanowisko doktoranta-stypendysty w Katedrze i Klinice Chirurgii Przewodu Pokarmowego i Chirurgii Ogólnej. Termin składania ofert upływa 31.05.2018 r.

Puls Medycyny szuka Supertalentów
(27.3.2018)

Do 9 kwietnia zgłaszać można kandydatury do konkursu Supertalenty w Medycynie, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia (do 39 roku życia) lekarzy i absolwentów kierunków pokrewnych.

Flow Cytometry Boot Camp
(14.3.2018)

Specjalistyczny, międzynarodowy kurs z zakresu cytometrii przepływowej, 4-5 październik 2018 r.

- informacja 1 - informacja 2 -

Praca naszych kardiologów doceniona przez ACCA-ESC
(8.3.2018)

Praca naukowców z Katedry Chorób Serca jako jedyna pochodząca z Polski, została wyróżniona w podsumowaniu kongresu ACCA-ESC w Mediolanie. Pierwszą autorką jest nasza doktorantka Justyna Krzysztofik.

Doktorantka Olga Michel zdobyła Stypendium Fulbrighta
(20.2.2018)

Olga Michel, doktorantka z Katedry i Zakładu Biochemii Lekarskiej, została laureatką Fulbright Junior Research Award za badania nad wykorzystaniem elektroporacji w terapii raka trzustki na modelu in vitro.

Amgen Scholars - zagraniczne staże dla studentów
(16.1.2018)

Do 1 lutego 2018 r. można składać wnioski o udział w programie naukowym firmy Amgen, lidera na rynku biotechnologii. Latem każdego roku grupa studentów nauk przyrodniczych wyjeżdża na dwumiesięczny, intensywny staż badawczy.

Nagroda im. Artura Rojszczaka dla młodych uczonych
(16.1.2018)

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej po raz trzynasty ogłasza konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka przeznaczoną dla młodych doktorów. Jej laureat otrzyma 5 tysięcy złotych.