Aktualności - studia doktoranckie
Nagrodzą nowatorskie pomysły
(18.4.2017)

Głowa pęka Ci od pomysłów? The Falling Walls Lab szuka wśród Was nowatorskich talentów. Konkurs skierowany jest do studentów, absolwentów, doktorantów i doktorów, a także młodzi przedsiębiorcy i twórcy start-upów.

Młode Talenty odnalezione
(11.4.2017)

Znamy już reprezentantów naszej uczelni w kolejnym etapie konkursu Młode Talenty. Organizuje go Dolnośląski Klub Kapitału, kandydaci zgłaszali się w kilku kategoriach - komisje wyłoniły laureatów, którzy powalczą o finał.

Wykład mgr Marty Lemieszewskiej na temat choroby Parkinsona
(20.3.2017)

Dyrekcja Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. Ludwika Hirszfelda we Wrocławiu zaprasza na wykład swojej doktorantki zatytułowany "W poszukiwaniu nowych możliwości leczenia choroby Parkinsona".

Startuje VI edycja miejskiego programu współpracy "MOZART"
(15.3.2017)

Zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz SektoravAktywności Gospodarczej "Mozart" (edycja 2017/2018).

Szukamy Młodych Talentów
(9.3.2017)

Sukces niejedno ma imię. Nauka, innowacja, sport, działalność społeczna, gospodarcza czy artystyczna - w każdej z tych kategorii Dolnośląski Klub Kapitału, w porozumieniu z naszą uczelnią, szuka talentów. Daj się znaleźć.

Bieg firmowy 2017
(1.3.2017)

Stwórzmy drużynę i powalczmy o zwycięstwo w Biegu Firmowym 2017. To charytatywna sztafeta, w której startują pracownicy firm. Tworzą 5-osobowe drużyny, ścigające się na dystansie 5 km. Bieg odbywa się cyklicznie od 2013 roku.

Współpraca z kwartalnikiem
(23.2.2017)

Wydawany przez Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu kwartalnik Fizjoterapia/Physiotherapy zaprasza studentów studiow doktoranckich UMW do współpracy. Czasopismo wydawana jest w języku angielskim.

Stypendia dla młodych naukowców
(10.2.2017)

Otwarto XII edycję konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców (do 35. roku życia). Dziekanaty Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przyjmują opisy przebiegu pracy naukowej.

Ile wiemy o smogu?
(7.2.2017)

Anna Gładka i Jagoda Ukleja z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu badają wiedzę mieszkańców Dolnego Śląska na temat smogu. Dzięki przeprowadzanej on-line ankiecie porównają, ile wiemy o jego wpływie na nasze zdrowie.

Stypendia dla doktorantów medycyny molekularnej
(2.2.2017)

Ministerstwo Zdrowia oferuje stypandia doktorantom medycyny molekularnej. Do 10 lutego trwa rekrutacja doktorantów z Polski na studia prowadzone na National Yang Ming Medical University w Tajpej.