Identyfikator ORCID - łączenie z kontem w PBN i POL-on

Przypominamy, że pracownicy i doktoranci UMW są zobowiązani do powiązania indywidualnego konta w systemie Polskiej Bibliografii Naukowej (PBN) z kontem systemu ORCID i systemem POL-ON.

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wykazu czasopism naukowych

Sprawozdanie roczne doktoranta

Ze względu na trwające prace administracyjne z systemem, porosimy o niewypełnianie sprawozdań za rok 2018/2019. Poinformujemy, od kiedy będzie uruchomiony system i będzie możliwość składania sprawozdań.

Nowy wykaz czasopism

MNiSW opublikowało nowy wykaz czasopism i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych. To, obok wykazu wydawnictw, drugi kluczowy zestaw, na którym opiera się nowy system ewaluacji jakości działalności naukowej.

Międzynarodowy zjazd onkohematologów dziecięcych

11th Midsummer Meeting on Pediatric Hematology, Oncology and BMT to międzynarodowy zjazd onkohematologów dziecięcych z Niemiec, Czech, Węgier, Słowacji i Polski. Zjazd odbywa się co roku i ma na celu wymianę doświadczeń i wiedzy.

Nominacja profesorska

Prof. Leszek Szenborn, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych UMW, odebrał z Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację profesorską. Uroczystość odbyła się 27 czerwca 2019 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Nagrody Wrocławia dla profesorów uczelni

Prof. Józef Jagielski oraz prof. Andrzej Kübler zostali laureatami Nagrody Wrocławia. Wyróżnienie, z rąk prezydenta miasta Jacka Sutryka, odebrali w czasie uroczystej sesji Rady Miejskiej towarzyszącej obchodom Święta Wrocławia.

Sprawozdanie z XVII ECCN

Spotkanie odbywało się pod hasłem: "Shaping the presence and the future of clinical neurophysiology" i obejmowało najnowsze doniesienia dotyczące czynnościowej oceny ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na rok 2019/2020

Trwa rekrutacja do Szkoły Doktorskiej na rok 2019/2020.
Wszystkie szczegóły dostępne na stronie głównej UMW w zakładce  "DOKTORANCI"

Pierwszy taki zabieg w Polsce

Zespół dr. hab. Marka Ussowicza po raz pierwszy w Polsce przygotował i podał specyficzne limfocyty przeciwwirusowe pacjentowi po przeszczepieniu szpiku. Ta terapia jest ogromną nadzieją dla pacjentów z obniżonym poziomem odporności.