Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wykazu czasopism naukowych

Rada Doskonałości Naukowej

Prof. Anna Wiela-Hojeńska oraz prof. Dariusz Wołowiec są kandydatami UMW do Rady Doskonałości Naukowej. O wyborze członków gremium zdecyduje ogólnopolskie głosowanie. Do 1 kwietnia trzeba zweryfikować możliwość wzięcia w nim udziału.

Prof. Lidia Usnarska-Zubkiewicz we władzach PGS

Prof. Lidia Usnarska-Zubkiewicz z Katedry i Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku powołana została do władz Polskiej Grupy Szpiczakowej.

Zaproszenie na posiedzenie naukowo-szkoleniowe PTO

Katedra i Klinika Okulistyki i Odział Dolnośląski PTO zapraszają zainteresowanych lekarzy na posiedzenie Naukowo-Szkoleniowe w dniu 16.03.2019 roku o godzinie 11:00 w Hotelu Campanile we Wrocławiu przy ul. Ślężnej 26-28.

Jaskra nie boli, kradnie wzrok

Zachorować może każdy, niezależnie od wieku. Szacuje się, że w samym Wrocławiu jest ponad 6 tysięcy osób, które chorują na jaskrę, ale o tym nie wiedzą. Badanie profilaktyczne to konieczność - apeluje prof. Marta Misiuk-Hojło.

Internetowy kurs z etyki badań naukowych

Kurs przeznaczony jest dla członków i pracowników komisji bioetycznych, lekarzy badaczy oraz wszystkich innych osób biorących udział w realizacji badań klinicznych oraz innych medycznych badań naukowych prowadzonych z udziałem ludzi.

Prof. Mounir Tarek w ramach Visiting Professors

Prof. Mounir Tarek - jeden z najbardziej cenionych na świecie specjalistów z dziedziny chemii obliczeniowej, biofizyki i modelowania molekularnego wygłosi wykład na zaproszenie Zakładu Biologii Molekularnej i Komórkowej UMW.

Godziny rektorskie - 14 marca

W związku z uroczystością Promocji Doktorów Nauk Medycznych i Farmaceutycznych, której organizatorem jest Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, 14 marca 2019 r. (czwartek) od godz. 10:00 do 14:00 ogłoszone zostały godziny rektorskie.

Nominacje profesorskie

Dwoje profesorów naszej uczelni odebrało 13.02.2019 nominacje. Są to: prof. Justyna Brasuń, kierownik Katedry i Zakładu Chemii Nieorganicznej WFzOAM oraz prof. Jerzy Garcarek z Zakładu Radiologii Ogólnej, Zabiegowej i Neuroradiologii WLKP.

Otwarcie naboru wniosków w konkursie AAL 2019

4 lutego 2019 roku otwarty został nabór wniosków w ramach międzynarodowego konkursu organizowanego w ramach programu AAL, pozwalającego na sfinansowanie badań nad technologiami wspierającymi osoby z demencją.