Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie wykazu czasopism naukowych

Edynburg czeka na naszych naukowców

Dr Maria Długołęcka-Graham - wieloletnia koordynator Polish School of Medicine na Uniwersytecie w Edynburgu odwiedziła naszą uczelnię prezentując ofertę programu i warunki uzyskania stypendium. Pierwsi beneficjenci gorąco go polecają.

Nowa odsłona uniwersyteckiej psychiatrii

Jasne, świeżo wyremontowane pomieszczenia, piękna przestrzeń wokół, nowoczesny sprzęt i przede wszystkim doskonale wykwalifikowany i przyjazny zespół - tak najkrócej opisać można nowo otwarty oddział psychiatryczny przy Pasteura.

Wykład neisserowski w Klinice Dermatologii

Prof. George T. Reizner (Prezydent International Society of Dermatology, profesor Uniwersytetu w Madison USA) wygłosi w najbliższą środę, 5 grudnia, wykład im. prof. Neissera zatytułowany: „The changing landscape of melanoma malignum”.

Prof. Joanna Rymaszewska w gronie światowych ekspertów

Międzynarodowe grono doceniło osiągnięcia prof. Joanny Rymaszewskiej, zapraszając ją do zarządu stowarzyszenia INTERDEM. Stało się to podczas corocznego spotkania grupy, podczas Kongresu Alzheimer Europe w Barcelonie.

Otwarci na niepełnosprawność

Po raz kolejny zapraszamy pracowników uczelni na szkolenie "Otwarci na niepełnosprawność". Tym razem czekamy na zgłoszenia nauczycieli akademickich i pracowników dydaktycznych.

18. Kongres Europejskiego Towarzystwa Neuroendokrynologii

Prof. Marek Bolanowski realacjonuje przebieg 18. Kongresu Europejskiego Towarzystwa Neuroendokrynologii (European NeuroEndocrine Association – ENEA), który odbył się w w dniach 17-20 października 2018 r. we Wrocławiu.

SKN Onkologii docenione za oceanem

Cztery prace zgłoszono, trzy przyjęto i wszystkie trzy wyróżniono - Studenckie Koło Naukowe Onkologii z dużym sukcesem uczestniczyło w Atlancie w International Cancer Education Conference.

NAWA - program dla doktorantów

Od 6 miesięcy do roku w najlepszych orśodkach naukowych na świecie - takie są założenia Programu im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej. Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przygotowała go z myślą o doktorantach.

Identyfikator ORCID - szkolenie w Bibliotece Głównej UMW

Biblioteka Główna UMW zaprasza na szkolenia na temat identyfikatora ORCID. Trwają około 1 godziny i odbywają się w budynku Biblioteki w sali multimedialnej na II piętrze. Pierwsze zaplanowano już 2 października 2018 roku.