Edynburg czeka na naszych naukowców

Dr Maria Długołęcka-Graham - wieloletnia koordynator Polish School of Medicine na Uniwersytecie w Edynburgu odwiedziła naszą uczelnię prezentując ofertę programu i warunki uzyskania stypendium. Pierwsi beneficjenci gorąco go polecają.

The Polish School of Medicine na Uniwersytecie w Edynburgu powstała po klęsce wrześniowej na mocy porozumienia rządu polskiego z władzami brytyjskimi i rozpoczęła swoją działalność w marcu 1941r. Polski Wydział Lekarski był jedyną polską instytucją akademicką działającą legalnie w czasie II wojny światowej, kształtującą kadry medyczne w Wielkiej Brytanii przez 8 lat jej istnienia tj. do 1949r. W latach osiemdziesiątych absolwenci i osoby związane ze szkołą zainicjowały utworzenie programu stypendialnego Polish School of Medicine Memorial Fund, którego celem jest finansowanie stypendiów umożliwiających polskim studentom i młodym naukowcom do podjęcia dalszych studiów, badań naukowych bądź uczestnictwa w wielu oferowanych przez Edynburg szkołach letnich czy kursach klinicznych.

 
Dr Maria Długołęcka-Graham gościła u nas 14 stycznia 2019 roku.

Podczas spotkania na Sali Senatu, brali udział Prorektor ds. rozwoju uczelni prof. Jacek Szepietowski, Dziekan Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego prof. Joanna Rymaszewska, kierownik DWM Kamil Machera oraz dr. Joanna Przeździecka-Dołyk z Katedry i Kliniki Okulistyki, absolwentka 2-years distance learning programme in Clinical Ophthalmology na Uniwersytecie w Edynburgu, która chętnie opowiedziała zebranym o przebiegu i korzyściach płynących z realizacji programu.

Dr Długołęcka-Graham przybliżyła historię powstania szkoły i ofertę programów wraz z warunkami ubiegania się o stypendia Polish School of Medicine. Wyraziła też ogromną nadzieję na zwiększenie zainteresowania i udziału naszych młodych naukowców we wszystkich rodzajach kursów.

Prorektor prof. Jacek Szepietowski podkreślił znaczenie organizowanych przez Edynburg kursów krótkoterminowych, jak m.in. szkoły letnie i zimowe. Pełna lista kursów dostępna jest tutaj.

Dr Długołęcka-Graham odwiedziła także gmach Biblioteki Głównej UMW oraz Centrum Symulacji Medycznej.

Więcej informacji
About the Summer School:

https://www.ed.ac.uk/medicine-vet-medicine/summer-school/about
On-line programmes:

https://www.ed.ac.uk/medicine-vet-medicine/postgraduate/online-learning-...

On-campus taught Masters:

https://www.ed.ac.uk/medicine-vet-medicine/postgraduate/on-campus-taught...
Edinburgh Clinical Neurology course:

https://www.ed.ac.uk/clinical-brain-sciences/postgraduate-training/edinb...