Holenderscy chirurdzy poznają wrocławską technikę

Tym razem zespół prof. Dariusza Patkowskiego dzieli się wiedzą z chirurgami dziecięcymi z Holandii. Przyjechali do Wrocławia, by poznać tajniki dziecięcej chirurgii endoskopowej, z której słynie wrocławska klinika.

Szkolenia w Klinice Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu organizowane są cyklicznie. Poza możliwością wymiany doświadczeń, konsultacjami, prowadzone są też zabiegi, których transmisja odbywa się w internecie. Nie bez powodu do Wrocławia przyjeżdżają lekarze z całego świata. Prof. Dariusz Patkowski, kierownik kliniki, jest światowej klasy ekspertem w tym zakresie.

Prof. Dariusz Patkowski - zabieg endoskopowy UMW
Chirurdzy z Holandii zobaczą zastosowanie techniki endoskopowej w przypadku przepukliny pachwinowej u dzieci. Szkolenia z tej dziedziny są organizowane na naszej uczelni od ponad 20 lat - pierwsze odbyło się w roku 1997.

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu należy do grupy wiodących ośrodków chirurgii endoskopowej w Polsce. Każdego roku jej lekarze wykonują około 400 operacji korzystając z tej metody.